Coraz mniej jest betonowych ławek parkowych

Parki miejskie są miejscami, które rozwijają się pod kątem fizjonomii. Uznano, że miło jest widzieć, jak w naszym parku raz na jakiś czas dokonują się zmiany. Dzisiaj dba się o higienę roślin, trzebi się niepotrzebne zielsko oraz sadzi drzewa. Parki od dawna pełniły dla ludzi istotną rolę. Miejsca te są licznie odwiedzane przez całe rodziny w celu zrelaksowania się, odprężenia. Najczęściej w weekendy.

Chcemy więcej betonowych ławek parkowych

betonowe ławki parkoweW parkach urozmaica się jego florystyczną część, co jest bardzo efektywne i piękne. Trzeba przyznać, że stan polskich parków poprawił się w ciągu ostatnich dwudziestu lat, odkąd bacznie je obserwuję. Cieszy fakt, że wzrosła świadomość społeczna polegająca na docenieniu roli i tego co park nam daje w zamian. Jest tylko jeden mankament, który nie daje mi spokoju. Dlaczego likwidowane są betonowe ławki na tak masową skalę? Przecież zalet takich ławek jest mnóstwo. Betonowe ławki parkowe są solidne, nie rdzewieją jak metalowe. Nie trzeba ich konserwować, przykręcać. Jedyną częścią, która jest wymienna są deski spełniające funkcję siedziska. Według mnie, ławki betonowe lepiej pasują do krajobrazu leśnego, aniżeli metalowe. Dlatego apeluję o większą ich ilość w naszych parkach. Cieszy natomiast, fakt, że parki stają się coraz bardziej interaktywne. Moda zachodnia spowodowała, że coraz więcej biegamy. Nie zapominajmy również o fantastycznych grach podwórkowych, w które możemy grać w parku.

Bilans plusów i minusów jest na szczęście bardzo dobrze rokujący. Do parków uczęszcza coraz więcej mieszkańców. W dodatku zdrowy tryb życia przeżywa obecnie renesans i rośnie również świadomość społeczeństwa w tym zakresie. Bardzo dobrze, że w dobie postępującej automatyzacji, cyfryzacji potrafimy znaleźć czas na to aby pójść do parku i po prostu posiedzieć na ławkach. 

Fotografia jako hobby<< >>Najlepszy w mieście kurs makijażu