Co można trzymać w piwnicy ziemiance?

Jeśli nie masz w domu spiżarni, są inne rozwiązania, które pozwolą Ci w dobrych, odpowiednich warunkach przechowywać część żywności. Jednym ze sposobów jest zakupienie i postawienie piwnicy ziemianki. Pewnie zastanawiasz się, co można w takim miejscu trzymać. Chętnie odpowiemy Ci na to pytanie.

Ziemniaki i przetwory w piwniczce w ziemi

piwnica ziemiankaKiedy zbudujesz piwniczkę w ziemi, będziesz mógł trzymać w niej na przykład ziemniaki i najróżniejsze przetwory, na które w domu nie starcza Ci już miejsca. Możesz przechowywać tam przez jakiś czas także produkty suszone czy wędzone, jeśli są odpowiednio zapakowane. Pamiętaj, że piwnica ziemianka jest zwykle dość wilgotna, więc jeśli będziesz trzymał tam zbyt długo produkty świeże, to po prostu się one popsują. Niemniej jednak przez jakiś czas można tam chować także marchew, ogórki z ogrodu czy inne wyhodowane produkty żywnościowe. Najważniejsze, aby o nich pamiętać i kontrolować, czy są w odpowiednim stanie. Co do ziemianki, ważne, abyś ją wentylować. Wystarczy co jakiś czas wietrzyć, aby powietrze w środku było czyste, a produkty miały odpowiednią mikroflorę. Tylko wtedy zachowasz dobrą jakość produktów na dłużej. Co musisz jeszcze wiedzieć? Na budowę piwniczki ziemnej potrzeba mieć zezwolenie. Nim więc zdecydujesz się na budowę, załatw wszystkie formalności. Możesz skontaktować się z usługodawcą, jeśli chcesz skorzystać z jego pomocy i produktu. On pewnie chętnie udzieli Ci informacji, co trzeba załatwić, aby móc we właściwy sposób postawić sobie taką piwniczkę ziemiankę.

Wbrew pozorom nie ma tych spraw tak dużo, a dodatkowa przestrzeń do przechowywania na pewno Ci się przyda, szczególnie jeśli nie masz takiego miejsca w swoim domu. Sprzyjająca temperatura i powietrze wpłyną na dłuższe przechowywanie jedzenia w świeżości.

Coraz tańsze terminale płatnicze w Warszawie<< >>Jak zbudować piękną altankę?