Ciężkie dylematy przy budowie domu

 

Budowa domu zawsze jawiła mi się jako świetna i przyjemna przygoda. Oczywiście wiedziałam, że wiąże się to z ogromnymi kosztami, jednak nie spodziewałam się, że będę musiała stanąć przed tyloma wyborami. A każdy kolejny był coraz trudniejszy od poprzedniego.

Zbiornik na olej czy piwnica na węgiel – trudne wybory

zbiorniki dwupłaszczowe na olejW ten sposób z rozentuzjazmowanej dziewczyny w krótkim czasie zmieniłam się w kłębek nerwów. Nie sądziłam nawet, że mimo zatwierdzonego projektu, budowlańcy będą mieli tyle pytań. Myślałam, że odetchnę po pierwszym etapie budowy, gdy surowa konstrukcja już stanęła gotowa. Ale wtedy zaczęło się od nowa. Musiałam podjąć decyzję o typie ogrzewania jakie planuję założyć w domu. Do tej pory chyba cały czas myślałam, że jakimś cudem uda mi się podłączyć pod centralne ogrzewanie z miasta. Zaczęłam więc pytać i doczytywać we wszystkich możliwych źródłach o wadach i zaletach poszczególnych rozwiązań. Długo rozważałam montaż pieca na ekogroszek ale to ciągłe doglądanie pieca i dorzucanie paliwa za bardzo by mnie absorbowało. Wybór padł więc na ogrzewanie olejowe, do magazynowania paliwa wybrałam zbiorniki dwupłaszczowe na olej wolnostojące w cieniu za budynkiem jako najbezpieczniejsze rozwiązanie. Są one wykonane z nowoczesnego certyfikowanego poliwęglanu, oczywiście w dwóch warstwach, odporne na zmienne temperatury, wilgoć i promieniowanie ultrafioletowe. Co najważniejsze cała instalacja jest kompletnie zautomatyzowana i bezobsługowa, właśnie tego szukałam.

Z perspektywy czasu widzę ile nauczyłam się podczas tej budowy. Teraz wiem, że była to dla mnie próba charakteru z której wybrnęłam obronną ręką. Mimo iż robiłam to pierwszy raz, wszystkie moje decyzje okazały się właściwe – od rodzaju cementu po wybór ogrzewania w domu.

 

Jak zbudowane są myjnie<< >>Wynajęte samochody osobowe