Bydgoskie mieszkania – jak wygląda rynek?

Rynek mieszkaniowy i ogólnie rynek budowlany cały czas się zmienia. Jeszcze do niedawna każdy marzył o tym, żeby mieć własny dom w dużym ogrodem, na przedmieściach. Jednak teraz to się zmienia.

Czy warto zajmować bydgoskie mieszkania?

mieszkaniaNie tylko młodzi ludzie chcą mieszkać w Bydgoszczy, ale nawet osoby starsze doceniają to, że mają blisko do sklepów i do lekarzy. Zastanówmy się zatem jak wygląda rynek mieszkaniowy obecnie w Bydgoszczy. Przede wszystkim nie trudno jest zauważyć, ze cały czas powstają nowe bloki. Trzeba jednak mieć na uwadze gdzie się one budują. Są to najczęściej spokojne i ciche okolice, gdzie spokojnie można wypoczywać. Nie jest to ścisłe centrum, czy mieszkania przy drodze, gdzie wszechobecny jest hałas jadących pojazdów. Nikt nie chciałby mieszkań w takim miejscu. Widać wtedy gdzie jest dużo pustych mieszkań na sprzedaż lub wynajem. W przeważającej części są to bydgoskie mieszkania na osiedlach zamkniętych. To tam są ogrodzone bloki, ławeczki do siedzenia, kawałek zieleni, często również palce zabaw dla dzieci, więc jest to dobre miejsce dla rodziców dbających o swoje maluchy. Nie są to jednak wysokie bloki. Najczęściej jest to tylko kilka piętr, najczęściej cztery, bo to limit budynku jaki może nie posiadać windy.

Stare bloki dziesięciopiętrowe, z wielkiej płyty, jakie znamy z przeszłości już się nie sprawdzają, nie budzą zainteresowania. Takie mieszkania w nich są dużo tańsze, niż w nowoczesnych blokach. Cena zależy także oczywiście również od położenia mieszkania. Tak właśnie wygląda ten rynek w Bydgoszczy.

Ocieplanie i izolacja w domu<< >>Awaria prądu i niedziałająca wtryskarka