Bogaty wybór atrakcji w Ojcowskim Parku Narodowym

Polska jest jednym z najpiękniejszych krajów Europy. Ukształtowanie terenu, geologia oraz dobre położenie geograficzne powoduje, że na przestrzeni dziejów na naszym terenie uformowało się wiele miejsc, które nie są dostępne w żadnej innej szerokości geograficznej.

Przewodnik po atrakcjach Ojcowskiego Parku Narodowego

atrakcje ojcowski park narodowyKraj na Wisłą słynie nie tylko ze wspaniałego Morza Bałtyckiego oraz gór, których w Polsce mamy sporo, a ich ukształtowanie jest tak różne. Na południu Polski, w województwie małopolskim znajduje się jedno z najwspanialszych miejsc do pieszych wędrówek oraz odpoczynku na łonie natury. Jeżeli chodzi o atrakcje Ojcowski Park Narodowy ma wiele do zaoferowania turystom, którzy go odwiedzają. W parku znajduje się wiele magicznych miejsc, a legendy oraz podania ludowe są cały czas żywe i ściśle współgrają z przyrodą oraz ludźmi tam mieszkającymi. W Parku Narodowym możemy zwiedzić przepiękne i monumentalne grody oraz średniowieczne zamki, przeżyć niesamowitą przygodę zwiedzając wiele jaskiń oraz grot modlitewnych, a podczas długich wędrówek możemy podziwiać nigdzie nie spotykane skały wapienne, tak charakterystyczne dla tego regionu. W Ojcowskim Parku Narodowym możemy wypożyczyć rowery, rozbić namiot w jednym z wielu miejsc czy zarezerwować tradycyjny nocleg. Podczas zwiedzania muzeów oraz przeróżnych kościołów, kaplic czy jaskiń, warto skorzystać z usługi przewodnickiej i instruktorskiej, aby jeszcze głębiej móc przeżywać otaczającą nas przyrodę oraz wspaniałe, magiczne miejsca umiejscowione w Parku Narodowym. Z pewnością nie będziemy żałować pobytu w Ojcowskim Parku Narodowym, gdyż jest to niepowtarzalne miejsce, pełne bujnej roślinności oraz wyjątkowych zabytków zachowanych w świetnym stanie.

Wybierając się na południe Polski, w głąb terenów zielonych Jury, warto wcześniej przestudiować możliwości tego miejsca. Szlaki turystyczne, wycieczki rowerowe czy zwiedzanie okolicznych miejscowości i wsi sprawią, że bliskość z historią oraz naturą świetnie nas odpręży, a przede wszystkim pozwoli poznać nowe, niezwykłe miejsca.

Potrzebowałem komputera do streamowania do 2000 złotych<< >>Inwestycja w ogród zimowy